Our World
Buna!
Our World
Buna!
Our World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiConectareÎnregistrare

 

 A new and fantastic plot

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
DjBiscuite
RPG player
RPG player
DjBiscuite


Mesaje Mesaje : 81
Gold: Gold: : 83297
Energie: Energie: : 11
Data de inscriere : 03/02/2017
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : In dulap, cu chiloti pe cap
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Da...
Stare de spirit Stare de spirit : Da....

A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyMier Feb 08, 2017 10:13 am

In data 13 decembrie 2067, cunoscutul savant englez Oliver Mercer descopera in laboratorul lui din Geneva, Elvetia, o unda electromagnetica neobisnuita. Unda, desi era imposibil de simtit de catre oameni, era usor de perceput de catre animale si greu de sesisat prezenta ei fara o aparatura de inalta generatie. 

Oliver Mercer devine obsedat de aceasta unda si timp de doi ani isi da seama ca unda electromagnetica reprezinta de fapt o bariera magica intre lumea oamenilor si o lume nedescoperita inca, avand rolul esential de a nu permite celor doua lumi sa isi strice echilibrul in univers. Dovedeste faptul ca lumea magica si lumea oamenilor se desfasoara in paralel, cu mentiunea ca nici una nu stie despre existenta celeilalte, despre tehnologia, fauna sau geografia lumii paralele. 

In data de 4 august 2069, anul in care ne aflam in momentul acesta, Oliver Mercer organizeaza o intalnirea cu presa pentru a dezvalui rezultatul cercetarilor sale, in ciuda faptului ca superilorii lui au negat veridicitatea rezulatul cercetarilor sale si i-au interzis sa vorbeasca despre asta. Cu doar 6 ore inainte de marele eveniment, savantul este ucis in propriul laborator. In timpul luptei insa, reuseste sa creeze o bresa in bariera.

Un cutremur perturba linistea oraselului Woodriver. Considerandu-l un cutremur ordinar, locuitorii nu il iau in considerare. Cateva zile mai tarziu, localnicii se trezesc inconjurati de creaturi prietenoase, zane, elfi, goblini, dar si de creaturi mai putin prietenoase, vampiri, varcolaci. 

Prin poarta insa a trecut si ceva mai putin normal. O creatura mistica ce detine o putere incredibila de a distruge ambele lumi este eliberata din barlogul ei din lumea magica unde era tinuta sub paza foarte buna. Scopul creaturilor magice este a pastra secretul acestei existente, dar si de a o gasi si inchide din nou in lumea lor. Oare vor reusi?


Mentiuni!~

1. Am tinuat cont de plotul facut de Ivander Lamu. Nu am vrut sa scris povestile deja facute.
2. Nu stiu cum se numeste orasul, dar i-am dat eu un nume "Woodriver". Daca in rp ati scris ca e alt oras, va rog sa imi spuneti sa modific (eventual cu un link catre postul respectiv). In caz contrar, numele orasului ma gandeam sa ramana "Woodriver". Suna destul de dragut, parerea mea.
3. Creatura ce a trecut prin poarta nu poate fii jucata nici macar ca npc (non player charcter). Ce vrea sa insemne asta? Ca puteti merge in cautarea ei, puteti sa gasiti indicii pe unde a fost, ce a facut, dar sa nu o gasitii efectiv. Unde ar mai fii plotul daca intr-un topic cineva o gaseste, o leaga si o trimite inapoi in lumea ei.
4. Bresa nu poate fii reparata si nici nu se cunoaste numarul creaturilor sau al speciilor ce au trecut dintr-o lume in alta.
5. Pentru orice nelamurire legata de plot, nu ezitati sa ma intrebati.
Sus In jos
Demma
co-admin
co-admin
Demma


Mesaje Mesaje : 674
Gold: Gold: : 99413
Energie: Energie: : 30
Data de inscriere : 07/01/2017
Varsta Varsta : 30
Localizare Localizare : Bucuresti

A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyMier Feb 08, 2017 11:47 am

Mie mi se pare ca suna foarte interesant!
Imi plac si mentiunile, in special faptul ca acea creatura nu poate fi jucata si nu poate nimeni sa interactioneze direct cu ea.

As avea o intrebare, totusi:
Lumea magica este un fel de univers paralel sau e ca o extindere a lumii reale? Cam ca in Harry Potter?
Sus In jos
http://creatiiledeliei.blogspot.ro/
IloveDean
Moderator
Moderator
IloveDean


Mesaje Mesaje : 563
Gold: Gold: : 97201
Energie: Energie: : 22
Data de inscriere : 02/02/2017
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Lawrence, Kansas
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Designerul forumului, Moderatorul forumului, allergic to stupidity.
Stare de spirit Stare de spirit : Try me and see.

A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyMier Feb 08, 2017 12:44 pm

@Demma este un univers paralel Very Happy scrie si in plot. 
@DjBiscuite e genial plotul! imi place la nebunie! Stiam ca o sa iti asa ceva super duper!
Sus In jos
http://nykole5.tumblr.com/
DjBiscuite
RPG player
RPG player
DjBiscuite


Mesaje Mesaje : 81
Gold: Gold: : 83297
Energie: Energie: : 11
Data de inscriere : 03/02/2017
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : In dulap, cu chiloti pe cap
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Da...
Stare de spirit Stare de spirit : Da....

A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyMier Feb 08, 2017 2:17 pm

@Demma: da, e un univers paralel, cum am scris si in cel de al doilea paragraf.
@IloveStiles: Ma bucur ca iti place
Sus In jos
Guest
Vizitator
Anonymous



A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyMar Feb 21, 2017 2:30 am

o maare imbunatatire, yay, ma bucur ca l-ai refăcut  :><: :><:
Sus In jos
Ana.M
Fondator
Fondator
Ana.M


Mesaje Mesaje : 1437
Gold: Gold: : 150054
Energie: Energie: : 102
Data de inscriere : 30/08/2016
Varsta Varsta : 23
Localizare Localizare : București .
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Invatatu`
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyMar Feb 21, 2017 1:49 pm

Suuper
Sus In jos
http://oworld.forumz.ro
Li Ming
Moderator
Moderator
Li Ming


Mesaje Mesaje : 1217
Gold: Gold: : 126432
Energie: Energie: : 19
Data de inscriere : 06/01/2017
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Narnia
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : gaming, hate stupidity
Stare de spirit Stare de spirit : (✪ω✪)

A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot EmptyDum Mai 14, 2017 4:36 pm

imni place noul plot
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Continut sponsorizat





A new and fantastic plot Empty
MesajSubiect: Re: A new and fantastic plot   A new and fantastic plot Empty

Sus In jos
 
A new and fantastic plot
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Our World  :: RPG :: Plot-
Mergi direct la: